6.ZEKİ YURTBAY SERAMİK TASARIM YARIŞMASI
‘18 Autumn

Teammate: Sezgi Yalçınkaya

Third prize

Coexistence + Diversity

(bir arada varoluş, birlikte yaşama + çeşitlilik, farklı olma)

coDiversistence, adını çeşitliliklerin birarada varoluşdan almaktadır. Öneri, canlı-cansız birbirinden oldukça farklı yapıların mükemmel bir harmoni içinde varoluşuna benzer bir şekilde kurgulanmıştır. Bu kurgu, doğada pek çok örneğini daha bulabileceğimiz geometrilerin günlük yaşantımıza keyifli bir yansımasıdır.  

CoDiversistence, adını çeşitliliklerin bir arada varoluşundan almaktadır. Öneri, canlı-cansız birbirinden oldukça farklı yapıların mükemmel bir harmoni içinde varoluşuna benzer bir şekilde kurgulanmıştır. Bu kurgu, doğada pek çok örneğini daha bulabileceğimiz geometrilerin günlük yaşantımıza keyifli bir yansımasıdır.


Önerilen 1.karo deniz kabuğundan, 2.karo nilüfer yaprağından, 3.karo palmiye yaprağından, 4.karo ise bambu ağacından ilham alınarak tasarlanmıştır. Her bir karonun üzerinde 3mm derinliğinde rölyefler bulunmakta ve oyuklarla normal yüzey arasındaki derinlik hissini artıracak birbirine kontrast iki renk, altın rengi tonları ile mat sıcak gri tonları, önerilmiştir.


Tasarlanan 4 karo, farklı bir araya gelişlerle birçok farklı kurgu oluşturabilir. Bunun yanında kurguya eklenen veya çıkarılan yeni bir elemanla da uyum sağlayarak başka anlamlar kazanabilmektedir.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now